Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sin.Dolls

Sin.Dolls
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Itali 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: pop hip-hop

Sin.Dolls është grup artistësh i njohur. Sin.Dolls (Kukullat e mëkatit) është një duo e formuar nga binjaket Ina dhe Serena Sinani, me origjinë shqiptare, të lindura në Monza. Ato zbuluan se dashuria për muzikën lindi në sajë të ndihmës së prindërve të tyre, dashamirës të mëdhenj të të njëjtit art. Të dhënat e para të caktuara janë lindja në vitin 2016 të kanalit të tyre në Youtube me të njëjtin emër, ku dy motrat publikojnë video të shumta (si argëtuese dhe po ashtu edhe këngë cover). Të dy studentët e universitetit në shkencat e komunikimit, në kohën e lirë ata i përkushtohen plotësisht muzikës të frymëzuar nga artistë si Ariana Grande dhe Nicki Minaj. Pas një periudhe të gjatë stërvitore, dueti zgjedh të testojë veten në ekranin e vogël. Debutimi i parë televiziv i binjakëve u bë në X Factor Italia, por tentuan përsëri me një format tjetër televiziv.

Në vitin 2019 vjen debutimi i Sindolls në The Voice of Italy. Ato ishin të parat që kënduan shqip në Blind Auditions në Italy, ku u paraqiten me versionin rap të këngës së Era Istrefit dhe Ledri Vulës, "Shumë Pis". Të mahnitur nga performanca e jashtëzakonshme e Sindolls, të katër gjyqtarët u kthyen për të rrëmbyer duetin e pabesueshëm. Gigi D'Alessio, Gué Pequeno dhe Morgan i kthyen karriket e tyre të sinkronizuar, ndërsa Elettra Lamborghini u kthye pak pas tyre. Të dy vajzat morën një vendim dhe zgjedhja e tyre ishte trajneri milanez, Gué Pequeno. Për dy artistët, ish-reperi i Club Dogo ishte në të vërtetë një nga burimet më të mëdha të frymëzimit.

Më datë 29 Tetor 2019, Sin.Dolls publikojnë videoklipin "Skoop".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0