A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Hoxha

Vdeksha Për Ty ➡ Für Dich Sterbe Ich

 Shqip ➡  Gjermanisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Leonora.H.


Vdeksha Për Ty

O vdeksha zemer un per ty,
princesha ime me je ti,
o vdeksha zemer un per ty,
princesha ime me je ti.

Ne buzen tende isha shkrir,
jeta ime s'jetoj dot pa ty,
si zjarr i çmendur me djeg ti,
per ty digjem do behem hi.

Zemer zemer zemer te kam ty,
zemra ime gjithmon do t'jesh ti,
zemer zemer zemer te kam ty,
zemra ime gjithmon do t'jesh ti.

O vdeksha zemer un per ty,
princesha ime me je ti,
o vdeksha zemer un per ty,
princesha ime me je ti,

Ti je kristal per syt e mi,
gjysma ime o shpirt me je ti,
me gjak do shkruaj dashuri,
pergjithmon un edhe ti.

Zemer zemer zemer te kam ty,
zemra ime gjithmon do t'jesh ti,
zemer zemer zemer te kam ty,
zemra ime gjithmon do t'jesh ti.

O vdeksha zemer un per ty,
princesha ime me je ti,
o vdeksha zemer un per ty
primcesha ime me je ti.

O vdeksha zemer un per ty,
princesha ime me je ti,
o vdeksha zemer un per ty,
princesha ime me je ti...


Für Dich Sterbe Ich

Für dich sterben ich,
meine Prinzessin bist du,

auf deinen Lippen bin ich geschmolzen,
mein Leben ich lebe nicht ohne dich,
Wie ein verrücktes Feuer verbrennst du mich,
für dich verbrenne ich und werde zu Kohle,

Du bist mein Herz,
Du wirst immer mein Herz sein,
Du bist mein Herz,
Du wirst immer mein Herz sein,

Für dich sterben ich,
meine Prinzessin bist du,
für dich sterben ich,
meine Prinzessin bist du,

Du bist ein Diamant für meine Augen,
mein Halbes ich bist du,
mit Blut werde ich Liebe schreiben,
du und ich für immer,

Du bist mein Herz,
Du wirst immer mein Herz sein,
Du bist mein Herz,
Du wirst immer mein Herz sein,

für dich sterben ich,
meine Prinzessin bist du,
für dich sterben ich,
meine Prinzessin bist du,

für dich sterben ich,
meine Prinzessin bist du,
für dich sterben ich,
meine Prinzessin bist du...

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019