A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Hoxha
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 43
  • Birthday:
  • 5 September 1975
  • Zodiac sign:
  • ♍ Virgjeresha
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  547

Sinan Hoxha is a very famous singer. Sinan Hoxha, një emër mjaft dominant në skenën muzikore, lindi në lagjen Braka ne Tiranë, Shqipëri. Klipet e tij, ashtu si koncertet e ca më tepër, faqja në rrjetin social, janë të mbushura me femra që e admirojnë. Ai, së bashku me Altin Shira, është një nga këngëtarët kryesorë të lëvizjes "Ringjallja Romës" Suksesin e deritashëm thotë se ia dedikon publikut, i cili ka bërë që brenda një periudhe të shkurtër të ngjitet lartë piedestaleve të këngës.

Në vitin 2007, Sinan Hoxha publikon albumin "Arome Parfumi".

Në vitin 2009, Sinan Hoxha publikon albumin "Xhelozia".

Më datë 20 Dhjetor 2010, Sinan Hoxha & Seldi publikojnë videoklipin "Adrenalina". Me këtë këngë, Sinan Hoxha & Seldi marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 14 Korrik 2011, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Bjondina", në bashkëpunim me Seldi.

Më datë 19 Dhjetor 2011, Meda, Sinan Hoxha & Seldi publikojnë videoklipin "Kuq E Zi".

Më datë 18 Mars 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Alo Alo Ambulanca".

Më datë 19 Mars 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Kenge Per Cerciz Topullin".

Më datë 31 Mars 2012, Soni Malaj & Sinan Hoxha publikojnë videoklipin "Shukarije".

Më datë 31 Mars 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Me Fal".

Më datë 25 Maj 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Lock E Zemer". Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku. Me këtë këngë, Sinan Hoxha merr pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 12 Korrik 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Goc Tirone".

Më datë 12 Korrik 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Mamin, Babin E Mashtron".

Më datë 13 Korrik 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Mbret Me Ty Jam".

Më datë 13 Korrik 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Me Hir A Me Pahir".

Më datë 13 Korrik 2012, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Mirupafshim".

Më datë 15 Dhjetor 2012, Sinan Hoxha & Seldi publikojnë videoklipin "Karajfil I Vogel". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 24 Maj 2013, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Gili Gili". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Sinan Hoxha merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 21 Qershor 2013, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Syte Blu". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 21 Qershor 2013, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Kukulla", në bashkëpunim me Seldi. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 19 Dhjetor 2013, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Eja Eja Ti".

Në vitin 2013, Sinan Hoxha publikon albumin "Gili Gili".

Më datë 20 Qershor 2014, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Lace". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Sinan Hoxha merr pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 25 Tetor 2014, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Vdeksha Për Ty".

Më datë 26 Qershor 2015, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Bomba". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Sinan Hoxha merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 10 Korrik 2015, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Nona".

Më datë 4 Korrik 2016, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Pina Pina". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Rozana Radi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 5 Maj 2017, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Vullkan", në bashkëpunim me Seldi Qalliu. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sinan Hoxha, Seldi Qalliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Sinan Hoxha merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 30 Qershor 2017, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Shoqnia". Muzika e këngës u punua nga Albert Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Albert Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 14 Dhjetor 2018, Sinan Hoxha & 2 Step publikojnë videoklipin "Mama Mia", në bashkëpunim me Almendën dhe është kujdesur vetë për prodhimin e këngës. Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga.

Më datë 13 Shkurt 2019, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Luje Luje". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 19 Prill 2019, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Çaji", në bashkëpunim me Almendën. Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  xxSTINExx    arsimdiber  

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Sinan Hoxha »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019