A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Hoxha - Fotografia


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/08/2008

2008-08-22T23:57:01

Song from the album:

"Baladat E Shpirtit"

Song from the album:

"Ah Sikur Te Vije"

Song from the album:

"Fotografia"


Tani me ty unë më nuk jam
je nisur diku larg
Fotografinë tënde e marr
E laj me lot ngadalë
E përkëdhel sikur je ti
Më duket sikur flet
Gënjehet kot ky shpirti im
eshte thjesht nje fotografi

Ti mund të ndodhesh në avjon
A ndoshta në një tren
Kërkon gjithçka që të harrosh
Por këmbën pas e kthen
Por përsëri të kam perballë
Edhe pse ti po shkon
Mbi mur të bardhë e varur rri
Fotografija jonë

Ref:
Nuk te Lutem Më
Që Ti të Kthehesh mbrapa
Ndoshta ti kërkon
Një tjetër dashuri
Sa here malli
Do ta mbysi zemren time
Do të gjej në dhomë ne
fotografi

Kaq lehtë unë s'mundem të harroj
Ate kohët që ishim bashkë
E pësëri unë të shikoj
Më dukesh se je pranë
Më dukesh kaq e bukur sot
Varur mbi një kornizë
Gënjehet kot ky shpirti im
Është thjeshtë fotografi


Lyrics submited by Vladimir Ndreka   ALDOooo
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019