Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Hoxha - Ah...Sikur Te Vije Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  18

Jo s'kam dashur asnjëherë
të mashtroj një vajzë
por si mund të të fitoj
kur ti më rri larg

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet te më mendosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh.

nuk e njeh në sytë e mi
ty të dashuroj
pres me ankth që ti të vish
veten po shkatërroj.

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh
ah, pak më shumë
ti duhet të më mendosh.

ah, kur nis dhe qaj për ty
një moment më djeg zemra
mir' ta dish se loti im
s'po pushon e rrjedh akoma.

ah sikur veç për një nat'
ta provoje sa të dua
gjithcka ç'kisha do t'i fal
të mos ikje më nga mua

jo s'kam dashur asnjëherë
të mashtroj një vajzë
por si mund të të fitoj
kur ti më rri larg.

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh
ah, pak më shumë
ti duhet të më mendosh.

nuk genjej per sytë e mi
ty të dashuroj
pres nje nate që ti të vish
veten po shkatërroj.

nuk e di se ç'mund të bëj
të më dashurosh
pak më shumë
ti duhet të më mendosh
ah, pak më shumë
ti duhet të më mendosh.
Sinan Hoxha
Publikimi: 21/12/1999


Sinan Hoxha - Ah...Sikur Te Vije Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah...Sikur Te Vije Ti".
3. Video është e këngës "Ah...Sikur Te Vije Ti", por nuk këndohet nga Sinan Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Hoxha:


Komente 0