Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Hoxha - Me Hir A Me Pahir  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Best Of (Alo Alo Ambulanca)"

Këngë e albumit:

"Pse Të Dua"

Komente

Asnjë Koment

13/07/2012

2012-07-13T16:05:25+00:00te gjith qunat te rrin mbrapa
si lot shiu si lot vapa
te shikojn nga koka
deri ne kemb
te kendojn ty serenata
per ato kembet e gjata
vetem un kam mbetur si i mjer

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
zemren time nuk ta fal
ose i humbur do te dal
na shkoj dimri pa nje qik zjarr

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
se me trup te bukur shum
naten me ke len pa gjum
nga e hena deri ne te shtun

te gjith qunat te rrin mbrapa
si lot shiu si lot vapa
te shikojn nga koka
deri ne kemb
te kendojn ty serenata
per ato kembet e gjata
vetem un kam mbetur si i mjer

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
zemren time nuk ta fal
ose i humbur do te dal
na shkoj dimri pa nje qik zjarr

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
se me trup te bukur shum
naten me ke len pa gjum
nga e hena deri ne te shtun


Ky tekst u dërgua nga  luleesma
Më Shumë Këngë Nga Sinan Hoxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet