A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sinan Vllasaliu - Niset Trimi Per Gurbet


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  46

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/02/2015

2015-02-08T16:13:37

Lyrics:

Qazim Menxhiqi

Song from the album:

"Disponim Deri Ne Maximum"


Nisej trimi per n'gurbet
pershendet shokt e vet

perqafon o babe e nane
e mer malli per vatan (o hej) (2X)

amanet po ua la
kurre n'gurbet mos me ra

buke e krype ne vater tone
je çelik ooo pergjithmone (o hej) (2X)

Zemra i djeg kur i len fmijte
qe kane malle per dy prind't

lotet rrjedhin si burim
m'kalon jeta n'permallim (o hej) (2X)

Kur ndegjoj qiftelin,
ma rrembem mallin e shkrin,

lotet rrjedhin si burim,
digjen flake per vendin time (o hej) (2X)


Lyrics submited by Luanesha
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019