A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sinan & Dona Vllasaliu - Babi Pse Brengosesh


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  18

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/01/2017

2017-01-05T08:07:15

SinanI:
As ne femiri , as tash si burr
Moj voglushja ime , su gezova kurr
Se armiku zi , na deboi me dhun
Na e vodhi lirin , e na la pa pun

DonA: Ref (2x)
Babi pse brengosesh , kur un jam krenare
Qe jam bija jote , e qe jam shqipetare

SinanI:
Te past babi ty moj trime , qe aq fort po me ngushllon
Fjala jote aq e embel , forcen po ma shton
Fjala jote aq e embel , forcen po ma shton

Ni dhurat ni kukull te vogel
Ta kisha Dhuruar ,
Por e sheh oj bija ime se na kan "ROBERUAR"
Por e sheh oj bija ime se na kan "ROBERUAR"

As ne femiri , as tash si burr
Moj vogelushja ime , su gezova kurr
Se armiku zi , na deboi me dhun
Na e vodhi lirin , e na la pa pun

DonA: Ref (2x)
Babi pse brengosesh , kur un jam krenare
Qe jam bija jote , e qe jam shqipetare

SinanI:
Te past babi ty moj trime , qe aq fort po me ngushllon
Fjala jote aq e embel , forcen po ma shton
Fjala jote aq e embel , forcen po ma shton

Ni dhurat ni kukull te vogel
Ta kisha dhuruar ,
Por e sheh moj bija ime se na kan "ROBERUAR"
Por e sheh moj bija ime se na kan "ROBERUAR"

Te past babi ty moj trime , qe aq fort po me ngushllon
Fjala jote aq e qinter , forcen po ma shton
Fjala jote aq e qinter , forcen po ma shton


Lyrics submited by  veton   Doni-G
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019