A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Vllasaliu - Plaget E Liris


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1997

1997-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Plaget E Lirise"


Të kujt janë nallet që kërcasin,
natën n'atë sokake.
Mos ke dalë me m'prit te dera
nana ime plake.
Mos ke dal me m'prit te dera,
nana ime plake.

Mos më prit mua te dera
moj e mira nane.
Ah për mu nuk vjen pranvera,
më kanë shti në hapsane.
Ah për mu nuk vjen pranvera,
më kanë shti në hapsane.

T'kujt janë vajet që trishtojnë,
frymën po ma ndalin.
A mos qanë e mjera nanë,
sonte ti për djalin.
A mos qanë e mjera nanë,
sonte ti për djalin.

Mos e qaj veq fatin tim,
oj e mira nane.
Ah sa shumë paska të ri,
i kanë shti në hapsane.
Ah sa shumë paska të ri,
i kanë shti në hapsane.

Vjen pranvera vjen pranvera,
ti më prit oj nane.
Do të dalin djemtë e ri,
që i kanë shti në hapsane.
Do të dalin djemtë e ri,
që i kanë shti në hapsane.

Vjen pranvera vjen pranvera,
këngës me ja nise.
Nuk ja marrin trimit jetën,
plagët e lirise.
Nuk ja marrin trimit jetën,
plagët e lirise.


Lyrics submited by  behare
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019