A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Vllasaliu - Mallkimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2006

2006-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Luj Moj Kosovare"


T'pata lule me kishe ari
Sish askush si ne knej pari
Vall ku trete ku m'humbe tash
Kush na mallkoj qe un ty te lash

Kot t'kerkoj dita me ik
Ky qytet ferr qe m'gjall frik
Ç'bera un i mjeri, i marri
Vall a do te gjej edhe per tej varri

Reff:
Do ta kthej kohen mbas dashurin ta n'gjall
Vetmin un do ta vras me puthje do ta kall
Nuk do te jem ma njeri i zhurmes
Por i yti gjithmon larg prej turmes

Naten do ta bej dite dhe ty do t'ngjalli
Qe kurr t mos m'humbish, t'shkrihem nga malli
Ti vras rrugaqet qe jetojne n'mua
T'jem ai qe isha edhe prap te dua

T'pata lule me kishe ari
Sish askush si ne knej pari
Vall ku trete ku m'humbe tash
Kush na mallkoj qe un ty te lash

Kot t'kerkoj dita me ik
Ky qytet ferr qe m'gjall frik
Ç'bera un i mjeri, i marri
Vall a do te gjej edhe per tej varri

Reff:
Do ta kthej kohen mbas dashurin ta n'gjall
Vetmin un do ta vras me puthje do ta kall
Nuk do te jem ma njeri i zhurmes
Por i yti gjithmon larg prej turmes

Naten do ta bej dite dhe ty do t'ngjalli
Qe kurr t mos humbish, t'shkrihem nga malli
Ti vras rrugaqet qe jetojne n'mua
T'jem ai qe isha edhe prap te dua


Ky tekst u dërgua nga Letta.gg#1   artizhsh
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018