A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Vllasaliu - Selman Kadria


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  25

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Luj Moj Kosovare"


Heeej, hej hej
Me gojë hapun o ka met o Serrbia
Thon o kush oshtë qai Selman o Kadria
Deri sot jo se kem o njoftë Cerrcën
Sot o e vrau o qat Miliç Kërstën

Hej hej
Se Istogu o more me rrethine
Bukur shpesh e ka dridh o Serrbine
Por ksaj radhe o pushka e Selmanit
Dridhi eshnat o të Car o Dushanit

Hej hej
Se Selmani o e vrau at shka
Po thon o me shkije o në gjak o ka ra ae
Besa e Zotit jo more s'ka ra n'gjake
Për o SHQIPNI ai more po merr hake

Hej hej
Ty t'lumtë dora o Selman o Kadria
Kshtu o po t'thon o more krejt o SHQIPNIA
Djem o si ti ka KOSOVA prap
Prap o nër shkije o do të marim hak ee.


Lyrics submited by  arsimdiber   Behar   artizhsh
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019