Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sinan Vllasaliu & Eli Fara - Dasme E Madhe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasme E Madhe".
3. Video është e këngës "Dasme E Madhe", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu & Eli Fara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sinan Vllasaliu & Eli Fara - Dasme E Madhe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  5

Muzika & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Këngë e albumit:

"Një Arsye"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Eli Fara

07/08/2010

2010-08-07T07:59:41+00:00Eli:
Sa lezet sa bukuri
Paska sonte kjo krushqi
Bashke Kosove e Shqiperi
Po martojm ciftin e ri

Sinani:
Kosova me Shqiperine
Dajo kemi Camerine
Te gjithe miqte le te vijne
Ciftit do ja ngreme dolline

Refreni:
Kjo eshte dasem e papare
Pogonishte valle e pare
Hidhet vallja shtruar o
Dasma le te ndizet o

Eli:
Si kjo dasem s'kemi pare
Shqipetare e Kosovare
Camerine kemi kumbare
Ishalla kemben e mbare

Sinani:
Jemi nji e te pandare
Se te gjithe jemi Shqiptare
Sot kjo dasem na bashkoj
Kem' nje gjuhe e nje zakon


Ky tekst u dërgua nga Adleinadita
Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet