Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sinan Vllasaliu - Shtepija Vjeter

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtepija Vjeter".
3. Video është e këngës "Shtepija Vjeter", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sinan Vllasaliu - Shtepija Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Një Arsye"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Boll larg unë kam qelluar,
e më djeg plagë e pa shëruar,
bota thonë larg syve e larg zemre,
të kalon dashnija ndaj një femre.

Jo nuk qenka e vërtetë,
lot e mia flasin vet,më vret vetmia,
edhe pse une jam shumë larg
me lot e thurri këtë varg, nga dashuria

Refreni:
Prapë në Kosovë unë do të vi, bashkë do t'jemi ne të dy në shtëpinë tonë të vjetër.

Prapë në Kosovë të vi po pres, të takoj e le të vdes nuk të ndrroj me asnjë tjetër.

Boll ti më je mërzitur,
më beso largësia më ka mbytur.
Bota thonë larg syve e larg zemre,
të kalon dashnija ndaj një femre.

Jo nuk qenka e vërtetë,
lot e mia flasin vet,më vret vetmia.
Edhe pse une jam shumë larg,
me lot e thurri këtë varg nga dashuria.

Refreni:
Prapë në Kosove unë do të vi,
bashkë do t'jemi ne të dy,
në shtëpinë tonë të vjetër.
Prapë në Kosovë të vi po pres,
të takoj e le të vdes,
nuk të ndrroj me asnjë tjetër.


Ky tekst u dërgua nga Alba
Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet