Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sinan Vllasaliu - Pa Lamtumirë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Vajza E Klubave Të Natës"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pa Lamtumirë" kënduar nga Sinan Vllasaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

E.G. - Pa Lamtumirë

Dites kur te pash ne zemer mbete fiksim
Ishe si nje imazh sa donte shum shpirti im
Me ty ra ndashuri krejt qenia e ktij djalit
Ishte shum e cuditshme sa shpejt me mori malli
Mezi prisja me tpa zonin me ta nigju
Po afronte dashuria un nuk isha tu kuptu
Gjithcka ishte perfekte ta dish sa u lumturova
Heren e par kur ty te perqafova
Sishte gabim ishte dicka e njejt
Ti ma premtove qe do jesh me mu perher
Mir po planet kan deshtu kurr sdo munem ty me tpa
Se pa deshiren tane prej meje tkan nda

Na kan nda..Pa deshir..Pa meshir..Jemi nda pa Lamtumir
Lot ne syt e tu nuk i harroj..Sa tkem jet do ti kujtoj

Te kerkoj falje
Qe nuk jam pran teje sot
Me lot po shkruj ket flet
Dhimbjen se perballoj dot
E din ti qe nuk kam faj une qe ne te dy u ndam
E din ti qe per ty edhe jeten e kisha dhan
Te kerkoj falje
Qe sot nuk te gjendem pran
Besom nuk jam un shkaku qe rruget tona u ndan
Te kerkoj falje
Qe tani pran teje sjam
Ndoshta ty nuk te kam pran por ne zemer prap te kam

Je ti..ajo qe mendoj gjithmon..se zemra se harron kujtimin ton
Se je ti..engjelli qe me mbron, gjithcka qe me rrethon
Por fati ne na largoj

Gili - Pa Lamtumirë

S’deshta të shkruaj letër, e as të them një fjalë
cdo gjë që ndjeva për ty deshta ta thëm me këngë
Nganjëherë më vie të them s’të dua, ti shkatëroj të gjitha
dhe nga ti të shkojë thellë në mua
unë e di mëngjesin pa ty se durojë
Nganjëherë më vie të them s’të dua, ti shkatëroj të gjitha
dhe nga ti të shkojë thellë në mua

Ref:
Dashuri, ti ëndërron unë zgjuar ri
ti nuk më don më je i huaj
ishte dikur një dashuri kush e rrënoi ti më thuaj
duart më dridhen këmbët s’më mbajnë para ndarjes
me lotë në sy të përqafojë se pa lamtumirë po shkojë
Vitet që kaluan kur ne u thelluam
netët janë dënim, ku deshtëm fluturuam
puthëm diellin bashkë ti mbete unë rash…
Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet