Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Sinan Vllasaliu - Dukane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Luj Moj Kosovare"
O moj dukane moj dukane,
puna e mar deshta me t'thane,
hej hej hej!
puna e mar deshta me t'thane.

O puna e mar deshta me t'thane,
dul ni gjarper, o me na ngrane,
hej hej hej!
dul ni gjarper me na ngrane.

O dul ni gjarper me na ngrane,
ku do t'rrina, neser mbrama?
hej hej hej!
ku do t'rrina neser mbrama?

O ku do t'rrina neser mbrama,
n'dhom te vogel, rreth me xhama,
hej hej hej!
n'dhom te vogel, rreth me xhama.

O n'dhom te vogel rreth me xhama,
aty rrishin 2-3 zana,
hej hej hej!
aty rrishin 2-3 zana.

O aty rrishin 2-3 zana,
pishin kafe me filxhana,
hej hej hej!
pishin kafe me filxhana.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet