Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Bija Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  18

Si tu kput ty femijria
Zemra ime bija ime
Nga nje dhe ne dheun tjeter
Rrite shtatin nder shtegtime
Ra ni shi u amullua
Ra ni bore e prap u shkri
Shpirtin tim asgje se vershoj
Sikur lotet ne ata sy

Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur

Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur me gur

Si tu kput ty femijria
Zemra ime bija ime
Nga nje dhe ne dheun tjeter
Rrite shtatin nder shtegtime
Kur te kthehem tjeter here
Neper udhe plot me brenga
Hene e plot do ndrit fytyra
Se ti Bije

x4
Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur
Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur me gur


Ky tekst u dërgua nga  Ado2011Sinan Vllasaliu
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2002
Muzika: Xhevdet Gashi
Teksti: Faruk Tasholli
Orkestrimi: Xhevdet Gashi


Sinan Vllasaliu - Bija Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bija Ime".
3. Video është e këngës "Bija Ime", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:


Komente 0