A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Vllasaliu - Kur U Ktheva Prej Gurbetit


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  19

Fans' Comments

1 🔥🔥

03/11/2012

2012-11-03T16:15:25

Song from the album:

"Disponim Deri Ne Maximum"


Kur u ktheva oh prej Gurbeti
vashen time shkova ta takoj
me tha nana e saj djalo i shkreti
ajo neser tjeter fis po shkon

T'kujt jane krushqit o te pojata
vashen time qe po vine me marre
qenkan t'shokut t'jetes qe e pata
per te cilin do te hyja ne zjarr

Nusen s'dua ta takoj
kam frike lotet me tradhtojne
e endrroj ne perqafim
s'dot duron shpirti im
digju flake o shpirti im

Kush e mbane ne dore bajrakun
zemres ja helmoj gjakun
m'tradhtoj vasha me shokun tim
s'mbeti tjeter veq rakia
veq rakia miku i im.


Lyrics submited by  blerttaaaa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019