Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sinan Vllasaliu - Tate Du Fustan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tate Du Fustan".
3. Video është e këngës "Tate Du Fustan", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sinan Vllasaliu - Tate Du Fustan  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Disponim Deri Ne Maximum"

Komente

Asnjë Koment

17/07/2011

2011-07-17T21:13:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tate Du Fustan" kënduar nga Sinan Vllasaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sinan Vllasaliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artiola Toska & Labi - Tate Du Fustan

tate du fuston ta blen tat per bajrom tate du fuston ta blen tata per bajrom balul balluke balul ballake e marim taten e cojm shikaje tate du kepuc ti blen tat me majuc tate tate du kepuc ti blen tata me majuc me majuc e me te lira ti bjen tat me te mira me kepuc edhe fustona ti blen tat neser mbroma

Këngë Dasmash - Tate Du Fustan

I: - Tate, du’ fustan!
- T’a blen Tata për Bajram! :I
Ref.:
I: Palo taktuke, palo tabake,
Do t’a marrim gocën
T’a çojmë n’Shijak-e! :I
- Tate, du’ këpucë!
- T’i blen Tata me majuc!
Ref.:
Palo tabake, palo taktuke
Do ta marrim gocën
Ta çojmë në Pukë!
- Tate, du’ kapele!
- Ta blen Tata me kurdele!
Me kurdele e me vija
Që të jeshë ti ma e mira.
Me kapelë e me fustana
Ti blen lala ty të tana!

Edona Llalloshi - Tate Du Fustan

I

Tate du Fustan
ta blen lala per bajram
tate tate du fustan
ta blen lala per bajram

Refr.:
Balluk baluke baluk tabake
e marin nusen e qojm n'Shijake

II

Tate du kapel
ta blen lala me kurdel
tate tate du kapel
ta blen lala me kurdel

Refr.:
Balluk baluke baluk tabake
e marin nusen e qojm n'Shijake
Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë