Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sinan Vllasaliu - Nje Lule Ne Mal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Lule Ne Mal".
3. Video është e këngës "Nje Lule Ne Mal", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sinan Vllasaliu - Nje Lule Ne Mal  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Disponim Deri Ne Maximum"

Komente

Asnjë Koment

17/07/2011

2011-07-17T21:13:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Lule Ne Mal" kënduar nga Sinan Vllasaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sinan Vllasaliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Artiola Toska. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nje lule ne mal
sapo kishte çelur
e eputi dimri
pa e peredhelur.

Uli koen lulja
kur i shtjeu za-e
oh sa shpejt kjo lule
nga shoqet u nda-e

(refren)
Hajde lulja ime
hajde se te du
se pa ty moj lule
jeten s'du me çu

Na u rrit kjo lulja
dhe na mori dhene
iku u largua
per me ardhe n'pranver' ee

E bukur ish lulja
sikur je dhe ti
sa veshtire e pata
te te marr ne gji-e.

(refreni)Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë