A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sinan Vllasaliu & Nysret Muçiqi - Fryni Era


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/04/2013

2013-04-02T13:48:38

See Also

Nysret MuçiqiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Fryni Era" sung by Sinan Vllasaliu & Nysret Muçiqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sinan Vllasaliu & Nysret Muçiqi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Vjollca Buçaj, Ganimete Asllani & Ganimete Jashanica - Fryni Era

Ganimete Jashanica...
Fryni era fryni era
Fryni Kumanova
Shume te fala ore djalo
Po te vin nga Kosova

Shume te fala ore djalo
Po te vin nga Kosova

Shume te fala ore djalo
Esmerja ti ka çue
Diten e Bajramit te vogel
Mos e prit pa mue

Sebashku...
Diten e Bajramit te vogel
Mos e prit pa mue

Ganimete Asllani...
Fryni era fryni era
E fryni Malsia
Shume te fala more djalo
Po te vin nga Shqipnija

Shume te fala more djalo
Po te vin nga Shqipnija

Shume te fala shume te fala
Esmerja t'ka çue
Naten e vitit te ri
Mos e prit pa mue

Sebashku...
Naten e vitit te ri
Mos e prit pa mue

Vjollca Buçaj...
Fryn veriu fryn veriu
Edhe fryni era
Shume te fala ore djalo
Po te vijn nga Presheva

Shume te fala ore djalo
Po vijn nga Presheva

Shume te fala more djal
Esmerja ti ka çue
Qysh po mundesh ne gurbet o
Me jetu pa mue

Sebashku...
Qysh po mundesh ne gurbet o
Me jetu pa mue

Violeta Kukaj Retkoceri - Fryni Era

Fryni era e ma muer shamijen x2
Vet e ka pa Lulija djalin o x2

Fryni era e ma muer shamijen x2
Vet e ka o djali Lulijen x2

...

Fryni era e ma muer mindilin x2
Vet e ka zgjedh Lulija ma te mirin x2

Adnan Bala & Hajro Pepa - Fryni Era

Fryni era u çil taraba
n'kam Halil se Abdyl aga.

Hej, n'kamb Halil se Abdyl aga
me treqin sejmen per mbrapa

Me treqind sejmen per mbrapa
pa opinga e pa çorapa.

Musa i Vogel u çu ne kambe
kerkon armet ku i ka lane.

Kerkon armet ku i ka lane ?!
ja ka m'shehun miku mbrame!

Ej, ja ka mshehun miku mbrame,
s'e ka mendjen me na i dhane!

N'qaf na paç o ti moj moter!
qe na rrejte, na prune n'Shkoder!

Mos m'left djale, mos m'left çike,
ket'pune motra s'e ka dite!

Kur ja vuna thiken burrit,
thashe se m'dolen vlleznit prej burgut!

Kur ja vuna thiken djalit,
tashe se m'dolen syt' e ballit!
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019