Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - 8 Me 2  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Sinani Vllasaliu & Besnikët"

Komente

Asnjë Koment

05/12/1995

1995-12-05T07:06:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "8 Me 2" kënduar nga Sinan Vllasaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sinan Vllasaliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Leta - 8 Me 2

Veq pak hatrin me ma pas
Hasmit ton i kishim plas
Veq pak fjalen me ma ngu
Une per ty boj qka ti thu

Refreni
Ti dy fjal te mira un ty 8 deshira
8 me 2 eshte per ty
Se te du si
Kta dy sy

Strofa 2
Ti respekt une lumturi
T'jemi shembull, per lakmi
Ti respekt une dashuri
Kalon jeta fantazi

Tuna - 8 Me 2

8 me 2
ule koken dhe pranoje disfaten
Me vjen keq per ty
po une me tjetrin isha gjith naten

8 me 2
rezultati i fitores per mua
Krejt ti kam kthy
ku ke gabuar po t'le per t'menduar!

Sinan Hoxha - 8 Me 2

K'te komshiun tim dicka e mundon
cigaren nate e dite po pi ne ballkon
kur e pyesin shoket, qka po ndodh me ty
oh ma ka bo gruaja 8 me 2.

Ref: 2x
ohhh, ahhh,
ohhh, ahhh
se gruaja eshte bela

Po qtu desh gruaja mor qyqar
harrove sa mire ishe beqar,
qpo ndodh mor djale tani me ty
o ta bon gruaja 8 me 2

Ref: 2x
ohhh, ahhh,
ohhh, ahhh
se gruaja eshte bela

Se dashuria thone eshte si sheqer
por ne martese behet zeherr
mbyllesh porsi zogu ne kafaz
AH DU ME PI O SHOK SE PO PLAS...

Ref: 2x
ohhh, ahhh,
ohhh, ahhh
se gruaja eshte bela
Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet