Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Amanet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika & Orkestrimi:

Dritëro Shaqiri

Teksti:

Ghulo

Këngë e albumit:

"Teutë"

Komente

Asnjë Koment

26/10/2019

2019-10-26T17:00:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amanet" kënduar nga Sinan Vllasaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sinan Vllasaliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burim Mehmeti - Amanet

Pse po qan o shpirt une kam ardhe me te pa
Du me te perqafu hallall me ma ba
Du me te perqafu hallall me ma ba

Amanet ty po ta
Dashnin ton mos me harru. 2X
Sa tjem gjall o zemra jem
Prgjithmone kam me te kujtu

Me ka mbyt ky mall mka lodh kjo vetmi
A tka mbet moj zemer per mu pak dashni
A tka mbet moj zemer per mu pak dashni

Amanet ty po ta
Dashnin ton mos me harru. 2X
Sa tjem gjall o zemra jem
Prgjithmone kam me te kujtu

Besnik Gjakova & Bekim Gjakova - Amanet

Pse Oh Vlla RRin Tuj Lotu
At Dashni Se Ke Harru,
Juve Dyve Ju Kam Nda
Sesht Per Ty Te Kam Than...

Ska Ma Keq As Ma Rand
Me Dashni Apo Me Vlla
Hartri Yt Ekam Lan
Me Harru Spo Kam Shanc

Nuk Ka Vlla E As Shoqni
Kur Esht Npytje Nje Dashni
Amanet Prej Zemres Vran
Kush Po Duhet Mos Mej Nda

At Njeri Ekam Ngjak
Para Kohe Me Ka Plak
Kam Mar Lajm, Nuk Esht Martu
Zbahet Nuse e Tjeter Kuj

Ah Bre Vlla Me Keto Fjal,
Mue Shpirtin Make Kall
Po Du Bashk Meju pa
Hallall Mua Mema Ba

Nuk Ka Vlla E As Shoqni
Kur Esht Npytje Nje Dashni
Amanet Prej Zemres Vran
Kush Po Duhet Mos Mej Nda

Bimi Mustafa - Amanet

Qoft e fundit shpirt kjo nate
mos me mrrift dite e bardhe
krejt u bafsha plune e hi
qenka shume keq pa ty

REF. 2x:
Amanet po ta la
Zemer krejt mos me harro
Nese vdes naiher
me kujto

Ruma zemren qe ta dhash
kujtoj fjalt qe ti thash
krejt hallall ti kam ba
ani pse jena nda

REF. 4x:
Amanet po ta la
Zemer krejt mos me harro
Nese vdes naiher
me kujto

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet