Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skënder Rusi
Krijime letrare (22)
Biografia
Foto (1)
Komente (0)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  37
BIOGRAFIA: Skënder Rusi është një poet dhe autor këngësh i njohur. Skender Rusi gjeniu i letrave, i koheve moderne, ai nuk shkruan vargje ne leter te bardhe, ai hedh nota ne pentagram, ai kendon ne thellesi te shpitit sic thote Driteroi, kolosi yne. Mendoj se e meriton me shume intreres e vleresim per krijimtarine e tij, nje pasuri e madhe kombetare letrare. Eshte nderi dhe krenaria jone....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Skënder Rusi

Komente 0