A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sk3rdi - Don't Stop  (Feat. Faruk Visoka)


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/01/2012

2012-01-10T23:10:30

Featuring

Faruk VisokaIt's a long time that we try finding the lyrics to "Don't Stop" sung by Sk3rdi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sk3rdi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

F-Tim - Don't Stop

Ref:2x
..................................................
Don't stop heyyy qashtu qarrt hin
Kur vi knej kallen kejt bashtk heyy
Muzika snalet veni kallet
Kur une vi ktu neja ringjallet
..................................................

..................................................
Pasoma mikrofonin qit beat lem ta shky
Percillma fllowin kur qysh ti shti une me kcy
Man chek chek chek chekiratu
Kur ta nin senin tem ti qu shekirate
Thirrem mister rap ta rrehi beat sikur def
Kudo qe shkoj um rrin gati sikur shef
A po don don regaton une ti regirati
Qfar do beat mem lishu une ta llaki
Jom si vitamin ti mdon kur pin
Nermal e ngon F-Tim se ky tipi n'trip t'shtin
A jom in a sjom in kishe ti diqka po din
F-Tim ta then deren shoki e me zor mrenda t'hin
..................................................

Ref:2x
..................................................
Don't stop heyyy qashtu qarrt hin
Kur vi knej kallen kejt bashtk heyy
Muzika snalet veni kallet
Kur une vi ktu neja ringjallet
..................................................

Madonna - Don't Stop

[Verse:]

Get up on the dance floor, everything is groovin'
Get up on the dance floor, got to see you movin'
Let the music shake you, let the rhythm take you
Feel it in your body, sing la dee da dee

[Chorus:]

Don't stop doin' what you're doin' baby
Don't stop, keep movin', keep groovin'
Don't stop doin' what you're doin' baby
Don't stop, keep movin', keep groovin'

Come on join the party, let the bassline pump you
Bring your body over, baby let me bump you
I know I can groove you, you know I can move you
Feel it in your body, sing la dee da dee

[chorus]

[Intermediate:]

Keep on doin' what you're doin' baby
Keep on, don't stop groovin'
Keep on doin' what you're doin' baby
Keep on, keep movin', keep groovin'

[verse]
[chorus]
[intermediate]

Keep on, keep movin', keep groovin' [repeat 3 times]

Lionel Richie - Don't Stop

I can feel the night time coming
I can feel my resistance falling so low
Don't you know baby you got it
This hold on me
But I love just what you're doing
Oh you're all I need

When I'm dancing with you girl
With the lights down low
The power you possess
You know I can't let go
Oh listen to me
Don't stop moving, baby
Tonight's the night
Don't stop moving baby
It'll be alright

Can't you feel the fire burning?
It feels so right
Oh can't you feel my body yearning?
Hold me tight
Don't hold back, keep rising
Girl can't you see
All I need is your sweet loving
Oh to satisfy me

When you move your arms close
The magic's in your eyes
You know you turn me on
You've got me hypnotised
Oh let me tell you
Don't stop moving baby
Tonight's the night
Oh don't stop moving baby
It'll be alright
Listen to me, don't stop moving baby
Tonight's the night
Oh don't stop moving baby
It'll be alright
Oh, it's you for me, everything I want
Everything I need
We are lucky to feel
What we feel tonight
All the love that's been together
Tonight's the night

Oh baby don't stop moving baby
Tonight's the night
Don't stop moving baby
It'll be alright
Don't stop, I said don't stop...  
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019