Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sk3rdi - Don't Stop  (Feat. Faruk Visoka)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Faruk Visoka

10/01/2012

2012-01-10T22:10:30+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Don't Stop" kënduar nga Sk3rdi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sk3rdi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

F-Tim - Don't Stop

Ref:2x
..................................................
Don't stop heyyy qashtu qarrt hin
Kur vi knej kallen kejt bashtk heyy
Muzika snalet veni kallet
Kur une vi ktu neja ringjallet
..................................................

..................................................
Pasoma mikrofonin qit beat lem ta shky
Percillma fllowin kur qysh ti shti une me kcy
Man chek chek chek chekiratu
Kur ta nin senin tem ti qu shekirate
Thirrem mister rap ta rrehi beat sikur def
Kudo qe shkoj um rrin gati sikur shef
A po don don regaton une ti regirati
Qfar do beat mem lishu une ta llaki
Jom si vitamin ti mdon kur pin
Nermal e ngon F-Tim se ky tipi n'trip t'shtin
A jom in a sjom in kishe ti diqka po din
F-Tim ta then deren shoki e me zor mrenda t'hin
..................................................

Ref:2x
..................................................
Don't stop heyyy qashtu qarrt hin
Kur vi knej kallen kejt bashtk heyy
Muzika snalet veni kallet
Kur une vi ktu neja ringjallet
..................................................

Madonna - Don't Stop

[Verse:]

Get up on the dance floor, everything is groovin'
Get up on the dance floor, got to see you movin'
Let the music shake you, let the rhythm take you
Feel it in your body, sing la dee da dee

[Chorus:]

Don't stop doin' what you're doin' baby
Don't stop, keep movin', keep groovin'
Don't stop doin' what you're doin' baby
Don't stop, keep movin', keep groovin'

Come on join the party, let the bassline pump you
Bring your body over, baby let me bump you
I know I can groove you, you know I can move you
Feel it in your body, sing la dee da dee

[chorus]

[Intermediate:]

Keep on doin' what you're doin' baby
Keep on, don't stop groovin'
Keep on doin' what you're doin' baby
Keep on, keep movin', keep groovin'

[verse]
[chorus]
[intermediate]

Keep on, keep movin', keep groovin' [repeat 3 times]

Lionel Richie - Don't Stop

I can feel the night time coming
I can feel my resistance falling so low
Don't you know baby you got it
This hold on me
But I love just what you're doing
Oh you're all I need

When I'm dancing with you girl
With the lights down low
The power you possess
You know I can't let go
Oh listen to me
Don't stop moving, baby
Tonight's the night
Don't stop moving baby
It'll be alright

Can't you feel the fire burning?
It feels so right
Oh can't you feel my body yearning?
Hold me tight
Don't hold back, keep rising
Girl can't you see
All I need is your sweet loving
Oh to satisfy me

When you move your arms close
The magic's in your eyes
You know you turn me on
You've got me hypnotised
Oh let me tell you
Don't stop moving baby
Tonight's the night
Oh don't stop moving baby
It'll be alright
Listen to me, don't stop moving baby
Tonight's the night
Oh don't stop moving baby
It'll be alright
Oh, it's you for me, everything I want
Everything I need
We are lucky to feel
What we feel tonight
All the love that's been together
Tonight's the night

Oh baby don't stop moving baby
Tonight's the night
Don't stop moving baby
It'll be alright
Don't stop, I said don't stop...  

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Skerdi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet