A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Skerdi - S’E Kam Prit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/06/2018

2018-06-23T16:16:45

Lyrics:

Skerdi


Edhe loti po qan,
shume dhimbje u bon.
Tu vazhdon e mban,
inatin e mban.
A po t’duket si une,
kur i thu t’du shume.
Mos e bo me vujt n’fund,
ti shpirt i helmum.

Nuk ki meshire,
nuk ki meshire,
cdo gje ti ke ngire,
nuk ki meshire,
nuk ki meshire,
cdo dje ti ke ngire.

[REF] :
Hala po t’du,
hala po t’du,
pse s’je me mu,
pse s’je me mu.
Hala po t’du,
hala po t’du,
ti vet ke shku.
Jo nuk e kam prit,
na dy mu nda,
kam dashte perdite,
dashnine me ta dhane.
Po du me dite,
trupin kujt ia fale.
Hala jam i ipite,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale.
Po du me dite.

Nuk harrohet beb,
dhe pse koha ec,
me u nda o lehte,
po veshtire me mbete.
Ke dashte me kon e lire,
ke thon mos hajde ku rri,
po nuk t’doli mire,
sot askush nuk t’thirre.
Tash qaje veten tonde,
qaje qaje veten tonde,
kujtoja aty sonte,
zemra jote ke e donte.

[REF] :
Hala po t’du,
hala po t’du,
pse s’je me mu,
pse s’je me mu.
Hala po t’du,
hala po t’du,
ti vet ke shku.
Jo nuk e kam prit,
na dy mu nda,
kam dashte perdite,
dashnine me ta dhane.
Po du me dite,
trupin kujt ia fale.
Hala jam i ipite,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale.
Po du me dite.


Lyrics submited by Elvira
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019