Më mbaj mend (për 1 muaj)


Skerdi & Elinel - Vaj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vaj".
3. Video është e këngës "Vaj", por nuk këndohet nga Skerdi & Elinel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Skerdi & Elinel - Vaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Teksti:

Elinel

Muzika & Teksti:

Skerdi

Produksioni:

Bini Nebihu

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Elinel

09/04/2020

2020-04-09T18:31:03+00:00[Skerdi:]
Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

[Elinel:]
Eshte merite e jotja krejt kjo perlotja,m’vjen mire qe t’njofta
Eshte merite e jotja qe krejt m’duken t kota kur nuk jam tu pi shota
Lem ta thom me nota t’kisha bo krejt copa, ti kisha q* krejt motrat
M vjen keq qe s’te njofta sa e shtir koka me t’myte njejte si koka

Vaj vaj
Une s’kam ndjesi mo per ty
Un kurxho nuk ni mo per ty
Vaj vaj
As s’du me ni mo per ty
Po c’ka ka met me bo vaj vaj

[Skerdi:]
Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

Lot o zemra ime vec lot,nuk kam as dhimbje as ftohte
Marr fryme po s’ndihem ne ket bot si pasyr dashnia u thy e po shoh ftyra plot

[Elinel:]
Mos um dil perpara nese s’do me ni t’verteten
Nese s’je e forte me pa prej syve t’mi veten
Mjafton me kqyr mbrena vetes per me pa t’keqen
Na s’jena mo lirisht ndrroje veten

Vaj vaj
Une s’kam ndjesi mo per ty
Un kurxho nuk ni mo per ty
Vaj vaj
As s’du me ni mo per ty
Po c’ka ka met me bo vaj vaj

[Skerdi]
Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia.


Ky tekst u dërgua nga Zz
Më Shumë Këngë Nga Skerdi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet