Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skender Lazaj
  • Vendlindja:
  • Përmet 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4

Skender Lazaj është shkrimtar i njohur. Lindur në Përmet dhe banues në Brescia Itali, kryetar i lidhjes sè shkrimarève dhe artistève shqiptarè nè Itali, botues i tre vèllimeve poetike Shqip-Italisht 'RINGJALLEM PER DASHURINE' Shqip 'HIRI I LOTEVE', dhe BALADA E VJOSES, i botuar nè disa gazeta dhe revista nè Shqipèri dhe Itali. Gjithashtu pjesmarrès nè disa antologji poetike, fitues çmimit të dytë në vitin 2015 pèr Çajupin organizuar nè Gjirokastèr!

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

1Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet