Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Kolazh Dasme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

05/11/2010

2010-11-05T13:59:31+00:00Seç te mbeten duart
Te mbeten ne buke
Ti moj gushebardha
Gjerdan gure gure x2

Pse s'e ngrite koken
Kur te thirra une
Ti moj gushebardha
Gjerdan gure gure x2

...

O nusja jone
Aman shtat selvije
O qenka shume
Moj e pelqyer e x2

E ky babai
Aman qe te rriti
E lum e lum moj
C'paska ushqyer e x2

O ky bandilli
Qe te morri ty e
O nuk ka dale moj
I genjyer e x2

...

Sot e dymije vjete mepare
Na therrasin ne rrajcare
Keshtu me thote ime gjyshe
Merrja nipçe valles dyshe x2

E kenduar vallja jone
Dhe me shume na jehon
Eshte e rralle lulja mbi lule
Kerceje veç me daulle x2

Eshte i gjithe pa keputur fare
Dore per dore vallja rrajcare
Se keshtu e kem tradite
Gjer tek pleqte e tek femijte x2

E kenduar vallja jone
Dhe me shume na jehon
Eshte e rralle lulja mbi lule
Kerceje veç me daulle x2

...

E kenduar vallja jone
Dhe me shume na jehon
Eshte e rralle lulja mbi lule
Kerceve veç me daulle x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Skifter Etemi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet