Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skillz - Aftsi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

-Zonja dhe Zotrinj Koha me hjek Mërzin,
kur vet dikon SkillZ qa po bojn,
menojn që kejt e din, do thojn,
se na po flejm, do thojn,
se na po rrim, jena qu pi gjumit,
tashti shuni se na po Vim.
-Me qendër ën Prishtin mrrijn deri te ju ën Shpi,
sille ka te sillsh SkillZ i bjen AFTSI,
e Plani!?-Qe plani digitronat nDor mani,
sa tDoni ndrroni Programin na ju dalim prej Ekranit,
Për ata që neve na dojn(mpuc, mpuc), si Tarkani,
Për ato që me neve inati qojn,(stishh) ama mos kani,
jo be sjena Tarkana as Zhan Klod Van Dama,
po ata që i nini e i shihni ma shpesh se Reklamat,
hallakamat i shohim kur na te dera vina,
Piskama i nijna........e jo Fishkllima,
U-U-U na vet Bonëm,
U-U-U rrunu se na ju Nxunëm..!

(ref)2#
Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe me ni hap, Ku? -Te skena..

Zonja dhe Zotrinj BabaRecords o Shpi,
e tjert sun bohen si na edhe nese hin nKredi,
idea treja qeshtu jena tu pru Rap Music,
na messim njejt, po ndryshon numri njerzve po vin,
s'thom, krejt i kom veq dyt bash krejt i kena,
thujum sJom, po jena simpatiket te skena,
artista jon krejt, thojn shum pak na kuptojn,
e fmit e tyne i shohin en shpi kur na emitojn,
na e dojm shum estraden, secili po na pelqen,
sNa intereson per Famen, [Hey Pse Po Rren],
qeshtu po mVjen, a tBona une Buissnesman,
qe nVen Music-es tem, mu perserit paret si refren,
kadale se shum u livdum para vetes tu u sill,
secilin na e harum sPo mujm per veti mu kfill,
[SkillZ se diheni kundermerrni akcione]Paj si krejt tjert edhe na kena pak Emocione..

(ref)2#
Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe menihap, Ku? -Te skena..

Urime Vitin i Ri, Upss, texti u perzi,
na falni qe gabum ,Zonja dhe Zotrinj,
ku o dallimi BabaRecords o BabaDimni,
dy partt bin surprizave veq tona pernime i shihni,
pernime e dini qe neve na nin 1 kilometra,
thojm qa kina me thon, kerkujt nuk i vnojm etiketa,
e 3-ta, e verteta, me vepra, metet me kallxu qe numer 1 jon 2 veta,
boj music per qefi, per public e pak per xhepii,
"sKeni me Lon, juve ko me ju Lon Rap-i",
krejt palidhje ke ky rresht edhe ti vran pak vesht,
na Bonem hajgare me foret e tua kshtu qe ti mos kesh,
e hesht jo su kry kadale, atyneve qe ju pengojm ju ferkojm dalim,
kerkojm falje ju krejt po mPelqeni,
sKa tjeter Rrugdalje veq mu Kthy prap en Refren..!

Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe miniher, Ku? -Te skena..


Ky tekst u dërgua nga  Kralica   kjufestSkillz
Publikimi: 01/12/2007


Skillz - Aftsi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aftsi".
3. Video është e këngës "Aftsi", por nuk këndohet nga Skillz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Skillz:


Komente 1