Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sky Boys - Per Ty


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Ty" kënduar nga Sky Boys.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blero - Per Ty

Blero:
Jo mos pyt, mos pyt qa kom pi sot
Se nali qefin, deri t'qel mengjesi
Sdu me ni, sdu me ni per kurgjo
Gotat jan plote, e ftyren po ta shoh
Se une ty tkom, ty tkom mat bukren
Mos u largo, rri me mu tlutem
Se veq ti je, ti je arsyja pse une dal e pi, e boj veq per ty

Muharremi 2x:
Edhe pse ti je me tjetrin,
nuk po du me ta prish qefin
Veq ni gote per kohet tona,
let bohet qka t'bohet

Blero:
Me mjafton, qe pot shoh afer
Ti ma bon, mat bukur naten
Mos harro, nuk ki me pas kurr
Dashnine, qe ta dhash veq une
Vetem ty se, ty tkom mat bukren
Mos u largo, rri me mu tlutem
Se veq ti je,
ti je arsyja pse une dal e pi,
e boj veq per ty

Muharremi 2x:
Edhe pse ti je me tjetrin,
nuk po du me ta prish qefin
Veq ni gote per kohet tona,
let bohet qka t'bohet

Enemy - Per Ty

RRef:
Zemra ime rreh per ty
vetem per ty
vetem per ty
vetem per ty x4

Kur shikoj syt e tu ka dicka qe se kuptoj,
se di cfare magjie ben sa her qe te shikoj,
zeri jot eshte melodia qe shpirtin me qetsoj,
buzeqeshja jote esht arsyeja qe jetoj
me kujtohet her e par kur un ty te pash,
e kuptova menjehere qe shum keq brenda rrash,
cdo gje e harrova dhe pas e lash,
kisha ber cdo gje te kalonim me shum koh bashk
cdo moment vec ty un kam ne mend,
dua te udhetoj boten me ty ne cdo vend,
dua ne nje keng te te them fjalet qe sti kam permend,
fjalet qe zemra po mi flet
te te them se per mua je vertet e shtrenjt
te te them se je dhurata me e bukur ne ket jet
se jemi cifti me i mir ne qytet te te them se...

RRef:
Zemra ime rreh per ty
vetem per ty
vetem per ty
vetem per ty x4

keto fjal jan dedikim nga zemra ime,
qe kur te kam njohur ty i ke dhen ngjyra botes time,
ndihem shum i lir te shprehem kur un dua,
je personi vetem qe me shum i kam besuar
dua te di cdo gje per ty me shum te te njoh,
nje jet me ty smjafton por te dua ketu pergjithmon,
sa me shume je larg aq me shum po me mungon,
dua te di sa shum po me mendon,
Momentet me ty kur skam per ti harruar,
momentet kur prisnimi diellin duke biseduar ,
dhe nese sot gjendem larg,
degjo keto fjal, kujtohu qe dikush ne zemer te mban
dhe do te gjendem pran,
si asnjeher tjter,ti je gjysma ime tjeter
ti me ben te ndihem tjeter
un yu gjithmon do te ve para vetes
ti me bere te kuptoj ritmin e vertet te jetes

Zemra ime rreh per ty
vetem per ty
vetem per ty
vetem per ty x4

Sokol Thaqi - Per Ty

Sa her un menoj per ty
merzitna qe s'tkom hajde ngat meje
ti merre e ruje si sy
dashnin un gzona me kon afer teje

Tjert xhelozojn amo lej nasht
na dyt e kishim dasht njoni tjetrin
kapma doren ajde dalim bashk
ki me ni vetin si kur je me mbretin

Ki me pa ki me ra vet n'dashni
sigurt e di un sa tdu tdu teper
rrezatimi yt qe e ki um jep fuqi
me ta deshmu me veper

Ti je panorama je-me tdu shum
dokesh si pllum edhe kur je tu hec n'kam
hutona bona i gzushum
dita e lumtur qa po don met dhon?

Zemër per ty kom vujt
ti nuk e din sot ta shpreha
si femer gjith ka met rujt
bonu e jemja me ndjenja

Ti je tum pelqy me gjith zemer
ey loqka jem a bohem me 1 mbiemer
s'kena qa me prit, bone tanen e boj temen
qite hapin veq kallxom, un e di qa don 1 femen

un e di sa t'du se per ty jon shkru
fjalt qe kurrr skan mu harru
pom mungon a beson je tu mungu
mu ngut un e ti pak mujna mu bashku!

edhe me shku na ka dojna
ska ma mir qysh jetojna
ata tjert xhelozojn ka na
se kan qef me pa - na skem mu nda, jo lojna

hajde bejb kallxo veten se pom kall
mos rri njejt je e bukur, sikur n'prrall
kur po kesh po ma ngjall zemren tem
hajde ti hajde se nime besom ja vlenDisqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017