Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smail Puraj - Nusja Moderne Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Oj lulija jon me limona o
a ma mir te na a te nana o
te nana ke flejt edhe ke pushu
e te burri n 6 te mengjesit tash duhesh me u qu

Te nana ke flejt edhe ke pushu e te
burri n'6 te mengjesit tash duhesh me u qu

besa lulja nuk po qohet
eshte nuse moderne
as ni dit nuk qohet
para ores 12

nuk eshte koha si me par
kem tjeter adet
ska nevoj lulja me u qu se
burri i bon hyzmete

oj lulija jon me limona o
a ma mir te na a te baba o
te baba ke flejt edhe ke pushu
e te burri n’6 mengjesit tash duhesh me u qu

Besa lulja nuk po qohet
eshte nuse moderen
as ni dit nuk qohet
para ores 12
nuk eshte koha si me par
kem tjeter adet
ska nevoj lulja me u qu
se burri i bon hyzmet...


Ky tekst u dërgua nga tetovarjaSmail Puraj
Publikimi: 01/12/2007
Teksti: Smail Puraj
Orkestrimi: Daniel Bartik


Smail Puraj - Nusja Moderne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nusja Moderne".
3. Video është e këngës "Nusja Moderne", por nuk këndohet nga Smail Puraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Smail Puraj:


Komente 0