Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smash & Vjola Baduni - Nuk Jam E Huaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Nuk jam e huaj

Ti mund të jetosh pa mua
E të thuash s'dua t'ja di
Kur provon të jetosh pa ëndrra
Zgjohesh në një ankth ngjyrë gri

Paradë të çmendurish në rrugë pa kthim
Dy jetë të harxhuara pa kuptim
S'derdhim lot për krenari
Një pas tjetrit me trishtim

Nuk jam e huaj
Mos thuaj ishte një mashtrim
Nuk jam e huaj
Kur themi lamtumirë

Duhet të eci vetëm krah teje
Në rrugë bosh nën qiej bosh
Të kujtoj çaste që janë harruar
Kur thellë në sytë e zbehtë të të shoh

Paradë të çmendurish në rrugë pa kthim
Dy jetë të harxhuara pa kuptim
Të ndal lotët s'kam fuqi
Një pas tjetrit me trishtim

Kjo është cila jam
Kjo është cila jam
Më prano si jam
Më prano si jam
Mos më quaj të huaj
Lamtumirë nuk ka

Nuk jam e huaj
A është vonë dhe ta provojmë?
Nuk jam e huaj
A do ndalesh a' po shkon?

Nuk jam e huaj
Një sinjal SOS pa kthim
Nuk jam e huaj
Kur themi lamtumirë…


Ky tekst u dërgua nga Woody

Smash & Vjola Baduni - Nuk Jam E Huaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Jam E Huaj".
3. Video është e këngës "Nuk Jam E Huaj", por nuk këndohet nga Smash & Vjola Baduni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0