Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sokol Bisaku - Kur Bani Vjeherra Me Vdek Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

kur bani vjeherra me vdek
ja shtroj nusja tre dyshek
kur bani shpirti mei dale
jaka nu ni lule nballe

ref.
eshte ule afer me e vajtu
zemra nbark o ju kish gezu
thot moj vjeherr se mke vdeke
une pot kjaj me lote perpjete

kur e qiten vjerren narke
zditi nusja gezim ma te madhe
kur e qun vjehrren te varri
juzdrit nuses krejt oborri

ref.
qitne fell e mlone mir
sevjen shtriga mkqyr per bir
mlone mir e qitne fell
se vjen juda mkqyr nqeler

ofooofof aman
e ngoni ngoni oj nuse te reja
ju vjen dita ju dote bahi vjerra
e pak ma zi jaman juve jau kthen reja
o juve jau kthen reja


Ky tekst u dërgua nga diellza bisaku


Nuk kemi video për këtë këngë.


Sokol Bisaku
Publikimi: 15/10/2013
Teksti: Sokol Bisaku
Orkestrimi: Arben Bytyqi


Sokol Bisaku - Kur Bani Vjeherra Me Vdek
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Bani Vjeherra Me Vdek".
3. Video është e këngës "Kur Bani Vjeherra Me Vdek", por nuk këndohet nga Sokol Bisaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sokol Bisaku:


Komente 0