Sokol Koçi
Sokol Koçi
Sokol Koçi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Sokol Koçi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Sokol Koci eshte I apasionuar pas muzikes. Eshte pjesemarres per te disaten here ne Top Fest. Qe ne moshe te vogel eshte I dhene pas muzikes hip hop. Prej vitit 2008 ai do te ishte aktiv ne muzike duke krijuar dhe duke shkruar tekstet e kengeve te tija.

Në Maj 2009, Sokol Koci merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Une Dhe Ti".

Në Maj 2010, Sokol Koci merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Me Fal", në bashkëpunim me 2 Step.

Në Qershor 2011, Sokol Koci merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Me Vjen Keq".

Në Maj 2012, Sokol Koci merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "S'do Me Harrosh", në bashkëpunim me N-J Ziva.

Më datë 7 Shtator 2012, Sokol Koci publikon videoklipin "Te Mbaj Ne Zemer", në bashkëpunim me N-j Ziva.

Më datë 3 Janar 2015, Sokol Koci publikon videoklipin "Shkaktare".

Më datë 9 Mars 2019, Sokol Koci publikon videoklipin "Ajo Mungon". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Sokol Koci.

Më datë 17 Gusht 2019, Rati & Sokol Koci publikojnë videoklipin "Limona". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 7 Shtator 2019, Sokol Koçi publikon videoklipin "Tatoo". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi.

Më datë 7 Mars 2020, Sokol Koçi publikon videoklipin "Plas", në bashkëpunim me Donald Gegën. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Sokol Koçi.

Më datë 1 Qershor 2020, Landi Roko publikon videoklipin "Zemra Babit", në bashkëpunim me Sokol Koci & Ilir Tironsin. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Sokol Koçi.

Më datë 30 Janar 2022, Sokol Koçi publikon videoklipin "Diamant". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga Gers Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania Frame Company Albania.

Më datë 11 Gusht 2023, Eri Qerimi publikon videoklipin "Po M'gënjen", në bashkëpunim me Sokol Koçin. Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania Frame Company Albania.

Më datë 9 Shtator 2023, Sokol Koçi publikon videoklipin "Marova Pas Teje", në bashkëpunim me Ervin Qerimi & Don Enion. Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga vetë Sokol Koçi, ndërsa teksti u shkrua nga Saia.

Më datë 4 Tetor 2023, Sokol Koçi publikon videoklipin "E Ftohte Si Akull", në bashkëpunim me Altin Tironën. Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga vetë Sokol Koçi, ndërsa teksti u shkrua nga Saia. Videoklipi u prodhua nga kompania Frame Company Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0