Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sokol Koci - Une Dhe Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Une Dhe Ti" kënduar nga Sokol Koci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sokol Koci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eva & Xhuljo - Une Dhe Ti

Zemren ty ta kom fal Shpirti im
Esht be Veq per ne kjo dashni
Gjithmon ne Te dy
Une dhe ti ti tiiiii
Sa Te du sa Te du ky shpirt e di

eva :

nuk e di pse mbaj Inat
Kur bisedat Po i zgjat
Se kjo loje e ka nje qmim
Ta kam than une ne fillim

Po mendohesh prap si gjdoher te me duash mu
Nuk esht e lehte
Shum gabime bon e Se kupton vetem kaq
Smjafton

Xhuljo

Dhe ta dish ti zemer
Njo si ty kerkoj une tek gjdo femer
Ti do vish Te une e di
Se pa mu ti nuk ke dashni

2x Zemren ty ta kom fal Shpirti im
Esht be Veq per ne kjo dashni
Gjithmon ne Te dy
Une dhe ti ti tiiiii
Sa Te du sa Te du ky shpirt e di

Eva

Me Pelqen Kur me ngacmon
Ndonjeher me nervozon
Nuk e di cdo bej me ty

Po mendohesh prap si gjdoher te me duash mu
Nuk esht e lehte
Shum gabime bon e Se kupton vetem kaq
Smjafton

Xhuljo

Dhe ta dish ti zemer
njo si ty kerkoj une tek gjdo femer
Ti do vish Te une e di
Se pa mu ti nuk ke dashni

2x Zemren ty ta kom fal Shpirti im
Esht be Veq per ne kjo dashni
Gjithmon ne Te dy
Une dhe ti ti tiiiii
Sa Te du sa Te du ky shpirt e di

Leonora Ajdari - Une Dhe Ti

Heshtja po me shqeteson,
pres qe te vish ne perqafim
nje puthje e jotja sa me mungon
ne kte rrugic me shi,
2x
na ish dikur un edhe ti
dhe nuk donim asgje tjeter
jetuam ne per ne te dy
foleja ish stacioni vjeter
e tani treni po kalon
e nuk ndalon,nuk e besoj se
do kaloj edhe nje tjeter
e sa her dielli do qe te agon
un do tpres te stacioni i vjeter..

e tani treni po kalon
e nuk ndalon,nuk e besoj se
do kaloj edhe nje tjeter
e sa her dielli do qe te agon
un do t`pres te stacioni i vjeter..

Yjet E Panjohur - Une Dhe Ti

Eshte e veshtire
Ty un ta tregoj
Ate qe ndjej
Kur syte e tu shikoj
S'di se si ta them
E TI ta kuptosh
Se pa TY ....
gjithe jeta ime
Duket bosh
Me 1 laps....
1 leter
Vizato nje Zemer
Brenda saj ,
Ti pastaj
shkruaj dhe 1 Emer
Rruget ku kaluam
Netet qe jetuam
Me 1 laps....
1 leter
Vizato nje Zemer
Brenda saj ,
Ti pastaj
shkruaj dhe 1 Emer
Rruget ku kaluam
Yjet qe shikuam
Netet qe jetuam
dh Deshirat qe menduam
Gjithe kujtimet
sonte do t'i mbledh
E me to do nisem
Per tek TI
Si dy femije qe qeshin edhe qajne
Te jemi ......
Perseri
Castet tona
Prape po i mendoj
Takimet edhe puthjet
Ne fshehtesi
Se dua te gjithe vitet
Qe lame pas
T'i kthej une
Perseri ....
Jo s'eshte e lehte
Ty un ta tregoj
Ate qe ndjej
Kur syte e tu shikoj...
Me buzeqeshjen tende......
E mbush kete shpirtin tim
Se pa ty
Gjith jeta ime
S'ka kuptim
Ndoshta Zemer
Bashke do jemi neser
Une dhe Ti perseri
Por ne jeten tjeter
Dhe pse s'je me mua
Jo s'e di
S'e di perse.....?
Ketu prane meje
Ty te shoh
Ty te shoh dhe pse nuk je
Ndoshta , Ndoshta
Zemer bashke do jemi neser
Une dhe Ti perseri
Por ne jeten tjeter
Dhe pse s'je me mua
Jo s'e di
S'e di perse.....?
Ketu prane meje
Ty te shoh
Ty te shoh dhe pse nuk je
Gjithe kujtimet
sonte do t'i mbledh
E me to do nisem
Per tek TI
Si dy femije qe qeshin edhe qajne
Te jemi ......
Perseri
Castet tona
Prape po i mendoj
Takimet edhe puthjet
Ne fshehtesi
Se dua te gjithe vitet
Qe lame pas ....
T'i kthej une
Perseri ....
Eshte e kot qe te mundohem
......t'i them une vetes te harroj
Esht e kot.........
Se Zemra ime jo .....
nuk me degjon
Gjithe kujtimet
sonte do t'i mbledh
E me to do nisem
Per tek TI.....
Si dy femije qe qeshin edhe qajne
Te jemi ......
Perseri
Castet tona
Prape po i mendoj
Takimet edhe puthjet
Ne fshehtesi
Se dua te gjithe vitet
Qe lame pas ....
T'i kthej une
Perseri ....
Me 1 laps....
1 leter
Vizato nje Zemer
Ndoshta , ndoshta
Neser ........perseri
Bashke do te jemi UNE dhe TI
Me 1 laps....
1 leter
Vizato nje Zemer
Ndoshta , ndoshta
Neser ........perseri
Bashke do te jemi UNE dhe TI

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Sokol Koçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet