Soni Lala
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: popullore moderne etno

Soni Lala është këngëtar. Tashmë jemi mësuar që tregu muzikor shqiptar të mirëpres emra të rinj të cilët janë shumë premtues për skenën muzikore, emra që pretendohet të kapin majat e suksesit dhe të gravohen thellë në mendjen e njerëzve. Madje në tregun muzikor shqiptar kemi edhe artistë shumë të njohur që për fat të mirë jua trashëgojnë talentin edhe fëmijëve të tyre, dhe pikërisht industria muzikore shqiptare është shembulli më i mirë. Këngëtarët Daim Lala dhe Buqe Rama, duket se do ta vazhdojë rrugëtimin e tyre me djalin Sonin. Prandaj prisni surpriza, sepse një zë i veçantë po i bashkohet tregut muzikor

Më datë 17 Janar 2018, Soni Lala publikon videoklipin "Kuq E Zi". Duke u nisur edhe nga titulli, premisat për të arritur sukses janë fare të dukshme.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

I biri i

Buqe Rama (Buqja)

I biri i

Daim Lalës