Më mbaj mend (për 1 muaj)

Soni Malaj - Edhe Pak (Asgje Nuk Na Ndan)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Muzika & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Teksti:

Ardit Roshi

Këngë e albumit:

"Clic Song"

Këngë e albumit:

"Mesdhe"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Edhe pak sa do zbardhi dita

Fjalen do ta mbaj,
lotet do ti thaj,
me ke me the,
asgje nuk na ndan,
sa her qe me prek qdo gje ne kte jet
ndizet vetem kur ti shpirt me flet,
sa her me ke then gjumi sme ka zen,
ndalom shiko dhe me perqafo,
zemren ti ma dhe un jetoj atje,
ky det kjo bot,
tgjitha per bile.

Dhe pak sa do zbardhi dita me mbaj ne krah,
trupin tend ta ndjej,
ti vetem edhe pak sa do zbardhi dita,
qdo perendim mori emrin ton,
ti vetem edhe pak.

Fjalen do ta mbaj,
lotet do ti thaj,
me ke me the,
asgje nuk na ndan,
sa her qe me prek qdo gje ne kte jet
ndizet vetem kur ti shpirt me flet,
sa her me ke then gjumi sme ka zen,
ndalom shiko dhe me perqafo,
zemren ti ma dhe un jetoj atje,
ky det kjo bot,
tgjitha per bile.

Dhe pak sa do zbardhi dita me mbaj ne krah,
trupin tend ta ndjej,
ti vetem edhe pak sa do zbardhi dita,
qdo perendim mori emrin ton,
ti vetem edhe pak.


Ky tekst u dërgua nga Doruntina
Më Shumë Këngë Nga Soni Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet