Më mbaj mend (për 1 muaj)

Soni Malaj - Pergjithmone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39

kur ne jete asgje nuk ka kuptim
je motiv qe te jetoj
nje shikim pa fjale ne zemer deperton
kur jashte ben ftohte eshte eresire
shpirti jot me jep strehim nuk kam me frike
ne qiellin tend une jam e lire
dhe lotet nuk me trembin
kur buzeqesh edhe me shtrengon
e di qe do te kem ty prane gjithmone

Refreni:
merre shpirtin tim eshte
gjithcka qe une kam
eshte i joti vec i joti
dhe kur trupin ta kete lene
merre zerin tim
shijo dhimbjen qe mban
eshte i joti vec i joti
deri sa fryma te kete lene
jam e jotja sot
jam e jotja sot edhe pergjithmon

cdo cmenduri e ndaj me ty
me ben te qesh edhe kur qaj
mjafton nje psheretime si melodi cdo rrahje zemre
ne gjoksin tend do te flej e qet
si det pa dallge si qiell pa re
dhe enderroj te mos zgjohem kurre me nga kjo enderr
dhe lotet nuk me trembin
kur buzeqesh edhe me shtrengon
e di qe do te kem ty prane gjithmone

Refreni:
merre shpirtin tim eshte
gjithcka qe une kam
eshte i joti vec i joti
dhe kur trupin ta kete lene
merre zerin tim
shijo dhimbjen qe mban
eshte i joti vec i joti deri sa fryma te ket lene
jam e jotja sot
jam e jotja sot edhe pergjithmon


Ky tekst u dërgua nga FattmmiirrSoni Malaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/02/2017
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Soni Malaj - Pergjithmone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pergjithmone".
3. Video është e këngës "Pergjithmone", por nuk këndohet nga Soni Malaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Soni Malaj:


Komente 0