Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video Top 200

Soni Malaj - Shije Tradhetie  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16

Komente

Asnjë Koment

01/09/2019

2019-08-31T23:00:00+00:00

Muzika:

Marjan Filipovski (MAKI)

Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

D Slim

Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2019
(Djali:)
Nuk di si ta shpjegoj
Me the se faji ka emrin tim
Nese ka emrin tim, ka edhe mbiemrin tend
Jam vetem, po pi e nuk kam fjale
Nuk i gjej... hape telefonin
Dua te degjoj zerin... tani...

Nje mesazh
nga numri yt
Naten vone
Kush me shkruan se ende me don
Je ti apo gota

Mos me lendo
Prej fillimit
Jam e lodhur nga trishtimi
Ke lene shume gjurme e deshmi
Per nje tradheti

REF.:
Jo nuk dua
Nuk dua te ngre dolli
Nese s’eshte per ne te dy
Nuk dua nga ti asnje pije
Nese ka shije tradhetie

E dija se m’kishe mashtruar
Tradhetise nuk i them gezuar
Je shkaktar xhelozie
Ti vrastar besnikerie

Nje mesazh
Dhe ma trazove qetesine
Rrejshem alkoli premton
Besnikerine

Mos me lendo prej fillimit
Jam e lodhur nga trishtimi
Ke lene shume gjurme e deshmi
Per nje tradheti

REF.:
Jo nuk dua
Nuk dua te ngre dolli
Nese s’eshte per ne te dy
Nuk dua nga ti asnje pije
Nese ka shije tradhetie

E dija se m’kishe mashtruar
Tradhetise nuk i them gezuar
Je shkaktar xhelozie
Ti vrastar besnikerie

Nese per ty gota eshte e para
Ne dashuri, e humbur eshte gara
Sa kam duruar, sa kam shpresuar
Te lutem me bind
Se nuk ka mbaruar

REF.:
Jo nuk dua
Nuk dua te ngre dolli
Nese s’eshte per ne te dy
Nuk dua nga ti asnje pije
Nese ka shije tradhetie

E dija se m’kishe mashtruar
Tradhetise nuk i them gezuar
Je shkaktar xhelozie
Ti vrastar besnikerie

Nje mesazh
Zemra dridhet perseri
Dashuria jone nuk ka krenari


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Soni Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet