Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Soni Malaj, Adelina, Big Mama, Zanfina & Ermal Fejzullahu - Kolazh 2006  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/12/2006

2006-12-09T17:49:29

Më Shumë Nga

Adelina Ismaili

Më Shumë Nga

Big Mama

Më Shumë Nga

Zanfina

Më Shumë Nga

Ermal Fejzullahu

Orkestrimi:

Florent BoshnjakuNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Kolazh 2006" kënduar nga Soni Malaj, Adelina, Big Mama, Zanfina & Ermal Fejzullahu.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Kolazh 2006".
Videoklipi nga Soni Malaj, Adelina, Big Mama, Zanfina & Ermal Fejzullahu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ermal Fejzullahu, Sinan Hoxha, Leonora Poloska & Soni Malaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

(Sinani)
Do ti kallim fitilat e llames
do ti kallim fitilat e llames

Do te ja marrim o mat mirën nanës
do te ja marrim o mat mirën nanës

(Ermali)
Poj mat mirën nana e ka nja e
poj mat mirën nana e ka nja e

Na ja marrim për mat mirin vlla e
na ja marrim për mat mirin vlla e

(Sinani)
Do ti kallem fitilat e llames
do ti kallem fitilat e llames

Do te ja marrim o mat mirën babës
do te ja marrim o mat mirën babës

(Ermali)
Po i mat mirën baba e ka nja e
po i mat mirën baba e ka nja e

Na ja marin e lojm pa as nja e
na ja marin e lojm pa as nja e

......

(Leonora)
Ti mor djal o djalo i rri
bon me dorrë e bon me sy
bon me dorrë e bon me sy

(Soni)
Ti mor djal o djalo i rri
bon me dorrë e bon me sy
bon me dorrë e bon me sy

....

(Leonora)
Sa u bona pak rahat
dera boni rak tak tak
dera boni rak tak tak

(Soni)
Sa u bona pak rrahat
dera boni rrak tak tak
dera boni rrak tak tak

.....

(Sinani)
Vjen sy zeza
majes malit

(Leonora)
Oooo..
vjen e vjen ngadal o si fllanxa e malit
vjen e vjen ngadal o si fllanxa e malit

(Sinani)
Un te kerkoj

(Leonora)
Ti me kerkon

(Sinani Dhe Leonora)
Tu than pse spo ndalesh
zonin tond hej ku ndigjoj
bora shkri nga malet

(Sinani)
Vjen sy zeza
majes bjeshkes

(Leonora)
Ooo...
vjen e vjen ngadal oo si lulja e vjeshtes
vjen e vjen ngadal oo si lulja e vjeshtes

(Sinani)
Un te kerkoj

(Leonora)
Ti me kerkon

(Sinani Dhe Leonora)
Tu than pse spo ndalesh
zonin tond hej ku ndigjoj
bora shkri nga malet

....

(Sinani)
Od e vogel me gelqere

(Ermali)
dietare mos esmere

(Sinani)
Od e vogel me gelqere

(Ermali)
dietare mos esmere

(Bashk x1)
Jar na Jar nane
lala te ka xhan aman aman

Jar na jar nane
lala te ka xhan

(Sinani)
od e vogel ly me boj

(Ermali)
Dietares fol me goj

(Sinani)
od e vogel ly me boj

(Ermali)
Dietares fol me goj

(Bashk x1)
Jar na Jar nane
lala te ka gjan aman aman

Jar na jar nane
lala te ka gjan

(Sinani)
Oo bo bo si boka ky e

(Ermali)
Spaska pa dynja me sy e

(Sinani)
Oo bo bo si boka ky e

(Ermali)
Spaska pa dynja me sy e

(Bashk x2)
Jar na Jar nane
lala te ka xhan aman aman

Jar na jar nane
lala te ka xhan..Më Shumë Këngë Nga Soni Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet