Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Sonila Mara - Egoist  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/12/2010

2010-12-27T13:22:57

Pjesëmarrëse në

Festivali i 49-të në RTSHKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Egoist" kënduar nga Sonila Mara.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rosela Gjylbegu - Egoist

Egoist ti ke fituar.
s'ishte then te jemi bashke.
te te kem un jam munduar
dhe naive dhe pafaj.

Nje gabim me ka mesuar
e trishtuar me nuk jam.
nga flutrim jam rrezuar
por nuk jam as e pafat.

[ref.]
Nje drite te kaltert une do ta gjej
ti jap ngjyra ditve t'mija.
nje dite me diell diku me pret
do flutroj un me kraht e mija.

Egoist ti ke fituar.
s'ishte then te jemi bashke
dhe sa shum un i besova
vetes por jam e pafaj.

[ref.]
Nje drite te kaltert un do ta gjej
ti jap ngjyra ditve t'mija.
nje dite me diell diku me pret
do flutroj un me kraht e mija.

Prap do te ngrihem mbi rete
pa u trembur jo nga lartesite
atje do endem e lire
flatra qiellin do pushtoj.

[ref x2]
Nje drite te kaltert un do ta gjej
ti jap ngjyra ditve t'mija.
nje dite me diell diku me pret
te flutroj un me kraht e mija.!

Sabiani - Egoist

Nuk mbaj mend sa here te kam lenduar ,
Nuk mbaj mend sa here jam xhelozuar ,
Se kuptoj as vete cfar kerkoja nga ty???

Dhe sa here une ty te kam tradhtuar ,
Humbjen tende kurre se kam menduar ,
Se ne xhep mendoja se te kisha ty!!!

Se tani me kot une jam penduar ,
Mire e di dhe vete te kam poshteruar ,
O sa keq ndihem kur ste kam prane!

Sa i vogel po me duket vetja ,
Force te te them Te Dua jo nuk gjeta ,
Egoizmi shpirtin ma tundon!!

Ref..x2
Jo nuk gjej dot force te te them me fal ,
Qe pesë vjet nga jeta ti kam marre!!!
Jo sduroj dot me te mos te kem prane ,
Por skam guxim te te them me fal!!!

Nuk mbaj mend sa here te kam lenduar ,
Nuk mbaj mend sa here jam xhelozuar ,
Se kuptoj as vete cfar kerkoja nga ty???

Dhe sa here une ty te kam tradhtuar ,
Humbjen tende kurre se kam menduar ,
Se ne xhep mendoja se te kisha ty!!!

Se tani me kot une jam penduar ,
Mire e di dhe vete te kam poshteruar ,
O sa keq ndihem kur ste kam prane!

Sa i vogel po me duket vetja ,
Force te te them Te Dua jo nuk gjeta ,
Egoizmi shpirtin ma tundon!!!

Ref..x2
Jo nuk gjej dot force te te them me fal ,
Qe pes vjet nga jeta ti kam marre!!!
Jo sduroj dot me te mos te kem prane ,
Por skam guxim te te them me fal!!!

(SHPIRT TE KAM LENDUAR , POR ME BESO SA HERE TE LENDOJA TY , KAM MORALE ME SHUME NE ZEMREN TIME , SEPSE E NDJEJA QE NUK TE MERITOJA ,... ndoshta po te kerkoj shume , POR TE PAKTEN ME MENDO NDONJEHERE ,...dhe nese mundesh te me kthesh edhe njehere gezimin EJA ME TAKO TE PRES!!!)

Ref..x2
Jo nuk gjej dot force te te them me fal ,
Qe pes vjet nga jeta ti kam marre!!!
Jo sduroj dot me te mos te kem prane ,
Por skam guxim te te them me fal!!!
Më Shumë Këngë Nga Sonila Mara:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet