Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Sony T

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tetove 
BIOGRAFIA: Sony T është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ai është nga Tetova, qyteti të cilit i ka kënduar së fundi në këngën me titull "Tetova". Sony T është reper tipik, nga ata reperë që repin e konsiderojnë revoltë, mesazh, mënyrë për ta ngritur zërin. Karriera e tij nisi me rep grupin "GTK", që përbëhej nga tre djelmosha, njëri nga Gjilani, Soni nga Tetova dhe tjetri nga Kumanova. Pas shpërbërjes së grupit, Sony T vijoj me karrierë solo, ku sjelli edhe një mori këngësh me videoklipe, që gjenden...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Baggeri

Niti-G

Tuli Goa

Daja Do

Bomba

S4MM

K-Zib

Tikkz

Snow Black

Emir

Tags: Sony T, S.T, Soni T


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet