Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Asgjë Nuk Është Si Më Parë

Asgjë nuk është si më parë,
ditët fluturojne si padashur...
Dhe netët flenë zemërvrarë,
mëria kaq shumë qënka mbarsur...

Ti ik e mos vështro më mbrapa,
është e kotë të vështrosh në të ikur...
Se dhemb më shumë dashuria,
kur kujtimet nga mëndja si ke fikur...

Dhe unë mbase s'do të doja,
të ndiqja hijen tënde në largim...
Se një zemër e kthyer në akull,
nuk ka shpresë, nuk ka shpëtim...

Asgjë nuk është si më parë,
ditët ta dish nuk janë më njësoj...
Se kujtimet tashmë i kemi ndarë
veç malli egziston si lot...!!

Sotiraq Naci 24 JANAR 2015

- poezi nga Sotiraq Naci


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet