Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Diell Dhe Reze..

Nje diell nuk lind kurre pa rreze
dhe rrezet jane si nje shpirt...
E nese dielli do te lind mengjezeve
pa rrezet e veta sdo te kish kuptim

Ndaj nese linde diell, nuk te pyeti kush
dhe une padyshim do te lindja rreze....
qe te te sundoj me dashuri
ate copez diell qe ti kurre se deshe....!!

- poezi nga Sotiraq Naci


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet