Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sovran Olluri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Sovran Olluri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Karieren e muzikes e ka filluar ne moshen 16 vjeqare. Kengtari Sovran Olluri eshte i njohur si kengetar i muzikes popullore dhe argetuse. Eshte i njohur si kengetar qe kendon ne dasma, por nuk mungon as ne mbremje rinore. Në vitin 2016, Sovran Olluri publikon albumin "Live 2016". Më datë 8 Prill 2017, Sovran Olluri publikon videoklipin "Me Tradhti". Më datë 12 Shkurt 2018, Sovran Olluri publikon videoklipin "Pranverat Pa Lule"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareLive 2016 (2016)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Liridon Vllahiu

Pleurant Aliti (Landi)

Adriatik Asllani

Hala Osmanollaj

Laurant Halimi

Merki Buduri

Shqiprim Sylejmani

Doni Mfu

Anonimos

Dossi A.K.A Professional's

Tags: Sovran Olluri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet