Sparksi
Sparksi
Sparksi
  • Emri i vërtetë:
  • Kastriot Ajeti
  • Vendlindja:
  • Hamburg
  • Jeton në
  • Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Sparksi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Sparks perndryshe Kastriot Ajeti, Lindur ne Gjermani por eshte me prejardhje nga qyteti i Kumanoves i Maqedonise. Tashmë jeton dhe vepron ne Zvicër. Ka 8 vite qe mirret me Muzik. Gjat ketyre viteve ka pasur shum Pauza rreth Muzikes te cilen ai mirret per shkak te disa problemeve. Por tash Si "Rap Artist" dhe Antar i RedPointRecords, nuk do të ket asnje ndalim dhe tash per tash ne cdo koh te lir punon ne Alboomin e tij te Pare ne Studiot Profesionale te RedPointRecords. Këngët e Tij të para nuk konsiderohen si Këngë. Hapat e para ai ia filloi me disa Shok te tjer por per shkak te Shpernguljes në Zvicer, vet "Sparks" nuk ka kontakt te rregullt me ish shoket e tij. Kshtu që, Sparksi Ne Cdo hap Te Tij Te vogel por me Sukses punon Ne Alboomin e tij te Pare. Kenget qe i ka bere deri tash, jan kenge te perpunuara vetem sa per ne "Youtube" qe te mbetet me aktiv dhe qe te munden Rinia dhe te gjith tjeret t'ia ndegjojn kenget dhe normalisht se edhe talentin, me qellim qe per me von ta kanë me dije se kush eshte ky "SPARKS" kur behen paraqitjet e tij te para profesionale neper Televizionet Shqipetare.

Më datë 22 Janar 2015, Sparks publikon videoklipin "Mu A Lekt".

Më datë 14 Janar 2016, Sparks publikon videoklipin "Ka Shkove". Teksti u shkrua nga Sparksi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 20 Qershor 2017, Sparks publikon videoklipin "Kom Harru Qysh O".

Më datë 21 Dhjetor 2017, Sparksi publikon videoklipin "Police". Teksti u shkrua nga vetë Sparksi. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 6 Prill 2018, Sparksi publikon videoklipin "Bandita".

Më datë 17 Maj 2018, Sparksi publikon videoklipin "Mamacita", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 21 Korrik 2018, Sparksi publikon videoklipin "Amsterdam".

Më datë 13 Tetor 2019, Sparksi & Escobars publikojnë videoklipin "Mashallah". Teksti i këngës u shkrua nga Sparksi & Escobars. Produksioni audio u realizua nga Sparksi.

Më datë 11 Janar 2020, Sparksi publikon videoklipin "Buzet Me Ishin Thare". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Sparksi. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 9 Prill 2020, Sparksi publikon videoklipin "Ki Me Pa". Teksti i këngës u shkrua nga Sparksi. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 4 Korrik 2020, Sparksi publikon videoklipin "Pretty Gyal". Teksti i këngës u shkrua nga Sparksi. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 16 Korrik 2021, Sparksi publikon videoklipin "Xhelozia". Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 15 Shtator 2022, Sparksi publikon videoklipin "Xinxi". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Sparksi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Prishtiina Prishtiina  Komente 6