Më mbaj mend (për 1 muaj)

Spirit Voice - Kolazh Popullor Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh Popullor" kënduar nga Spirit Voice.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 10 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
10

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nertila Vreto & Daniel Mustafa - Kolazh Popullor

Epo cke bilbil që po vajton edhe o bilbil more aman edhe o bilbil more/2

Epo un vajtoj për djalërinë edhe o bilbil more aman edhe o bilbil more/2

Ike ike more dhenë e kush dja bëj moj babajt kafenë,
e kush dja bëj moj babajt kafenë
Ike, ike more dhenë e kush dja bëj moj babajt kafenë,
e kush dja bëj moj babajt kafenë.

E le tja bëjë kush të dojë e kush i tha moj të më martojë,
e kush i tha moj të më martojë
E le tja bëjë kush të dojë e kush i tha moj të më martojë,
e kush i tha moj të më martojë.

o rra ky ylli pas henes-e/2
ci flet e ema te bijes-e/2
oh se çe nise moj çe porositë /2
tu bëfte nëna ti mos u mërzit /2

Ajde moj mere furkën e na dil pasdarke
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
ajde moj mere furkën bubu e na dil pasdarke
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Epo çështë ky djal i bukur djali me mustaqe
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
Epo çështë ky djal i bukur djali me mustaqe
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Nuk do të ri mëshum oh bubu nja dy tri sahate
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
Nuk do të ri mëshum oh bubu nja dy tri sahate
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Genti Lleshi - Kolazh Popullor

O KUR E PASH OJ NAN
1..............
O kur e pash oj nan
at vajzen te shkolla
of of of of at vajzen te shkolla eooo
2.......
O kur e pash oj nan
at vajzen n'qytete
of of of of at vajzen n'qytete eoooo
.......................................

DUL LULIJA TE BUNARI
1...........
Dul lulija te bunari
dul lulija oj nan te bunari eooo
o sa fort me kish marr malli
o sa fort oj nan mkish marr malli eoooo
2................
dul lulija nkapiqike
dul lulija oj nan nkapiqike eoooo
per me gjet nje djal ashke
per me gjet oj nan djal ashike eooo

Silvi - Kolazh Popullor

Lujma lujma oj doren mi dore x2

Per martese moj ta kam ble nji ore o x2

Ta kam ble moj oren me zinxhir x2

Qe te me behesh o nusja ma e mire o x2

Lujma lujma oj doren me kane x2

Per martese moj te kam ble unazen o x2

Ta kam ble unazen prej floririt x2

Qe t'me behesh o dhander ma i miri o x2

çesht me e bukur ne ket bote x2
Fytyra e goces hen e plote x2

çesht me e bukur ne ket bote x2
Fytyra e goces hen e plote x2

Oo hene e plote
Oo hene e plote x2

Gjumin e nates kush ta tret x2
Syu i goces me terhjek x2

Gjumin e nates kush ta tret x2
Syu i goces me terhjek x2

Oo me terhjek
Oo me terhjek x2

Kush te shkrin moj si qiri x2
Syni i goces filxhani x2

Kush te shkrin moj si qiri x2
Syni i goces filxhani x2

Oo filxhani
Oo filxhani x2

çeshte me e bukur ne pranvere x2
Buza e goces si sheqer x2

Oo si sheqer
Oo si sheqer x2

çeshte me e bukur ne pranvere x2
Buza e goces si Qe Kendo x2

Oo Qe Kendo
Oo Qe Kendo x2


Featuring: Soni Malaj
Featuring: Elia Zaharia
Featuring: Dorina Tiko
Publikimi: 01/12/1997Më Shumë Këngë Nga Spirit Voice:


Komente mbi këtë këngëSpirit Voice - Kolazh Popullor
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Popullor".
3. Video është e këngës "Kolazh Popullor", por nuk këndohet nga Spirit Voice.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.