Më mbaj mend (për 1 muaj)


Spirit Voice - Kolazh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh".
3. Video është e këngës "Kolazh", por nuk këndohet nga Spirit Voice.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Spirit Voice - Kolazh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh" kënduar nga Spirit Voice.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Klajdi Haruni - Kolazh

Cuno more cuno
Gushen si pellumbo
Mos ma pi rakine
Se te bon zullumo

Bruno more Bruno
Gushen si pellumbo
Mos ma pi rakine
Se te bon zullumo

Moj unaza
Moj unaza rreth flori
2x
N'qaf nai more
N'qaf nai more Besmirin e ri
2x

Ode e vogël me gëlqere
Bije e tares bojë esmere
Ode e vogël me gëlqere
Bije e tares bojë esmere

Jarena jarene lala moj të ka xhan aman aman
Jarna jarene lala moj të ka xhan

Obubu si boka ky-e
S’paska pa dynjo me sy-e
Obubu si boka ky-e
S’paska pa dynjo me sy-e

Jarena jarene lala moj të ka xhan aman aman
Jarena jarene lala moj të ka xhan

Thanas Marko - Kolazh

E po dashi dashi me kembore
E po ç'na gjezdis dote me dore

Ajde me tarna tarna ni na ni na
Ajde me tarna tarna ni na ni na
E po me tarna tarna ni na ni na
E po me tarna ni na ni na ni na

E po dashi dashi kapedan
E po ç'te kam taksur per kurban

Ajde me tarna...

Apo na mer enet moj
Hajde moj shko per uje
Korba moj une qyqja moj une
Jalla moj ç'te bej une eeeee

Ndaç i mbush ne çezem moj
Ajde ndaç ne lume
Korba moj une qyqja moj une
Jalla çte bejune eeeeee

Ne tu thefshin takat moj
Hajde ti blej une
Korba moj une qyqja moj une
Jalla çte bej une eeeeee.

Zbrisje tatapjete moj
Zbrisje duke qeshur
Te ndriste fytyra moj
Moj llere perveshur

Doja te te prekja moj
Me ike si flutur
Pse nuk me ndalon dhe moj
Te t'shof syte e bukur

SYTE E BUKUR BUKURO.

Djemte E Mallakastres - Kolazh

O ku jane nisur e vene o
Llaj llajj llaj çobani (×2)
O ne stan te cobanit vene o
Llaj llaj llaj cobani(×2)
O dhe cobani mir i priti
Llaj llaj llaj cobani (×2)
O me mish qengji ç'i gostiti
Llaj llaj llaj cobani(×2)
O qengj te mir e qengj te pire
Llaj llaj llaj cobani (×2)
Qengjin e bejkes kerthinj o
Llaj llaj llaj cobani(×2)

Shelege pa mbushur mone moj shelege (×2)

Hodhe shtat porsi bel holle moj shelege (×2)

Ne vath te shoqeve shkonë moj shelege (×2)
Sec nja the ne sojin tone moj shelege (×2)

Nje derras atje ne krua xhane xhane moj (×2
La syzeza syte mbi mua xhane xhane moj (×2)
Moj syzeza vetullgaze xhane xhane moj (×2)
Kur me shkon me shkon me naze xhane xhane moj(×2)
Edhe nazet ti pelqeva xhane xhane moj (×2)
Prandaj po te vi perhera xhane xhane moj (×2)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Spirit Voice:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë