Më mbaj mend (për 1 muaj)

Spiro Katundi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Spiro Katundi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Rrjedh nga një familje e thjeshtë me prejardhje disa breza klerikësh. Babai i tij shërbeu si klerik deri në vitin 1967 në periudhën, që u ndalua feja. Spiro Katundi ndoqi rrugën e babait si klerik duke u pranuar si i tillë në vitin 1992. Eshtë i martuar dhe ka dy fëmijë. Që i vogël u shqua, për prirjet e tij artistike, që më vonë do të konsolidohej si artist i kompletuar. Fillimet e jetës artistike janë, qysh në shkollën tetëvjeçare duke marrë pj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Haxhi Telha

Rrahman Hasani

Shaban Krasniqi

Kole Martini

Gezim Berisha

Mergim Mazreku

Huggo

Ralien

Albo 06

Lil Erdi

Tags: Spiro Katundi


Komente mbi këtë artist