Më mbaj mend (për 1 muaj)

Spiro Katundi - Mësuesi I Parë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Erdha prapë në shkollën time
Mbaj në zemër një mall të madh
Në mes nxënësve përsëri
Më del mësuesi im i parë

Ne u Ritem dhe kudo
na gjen sot neper atdhe
fjalen tuaj shpesh kujtojm
mesuesi pari ti je per ne...

S'te harroj mesuesin e pare
me mesove abc-ne
qe te behem djal i mbare
dhe me gjak ta mbroj atdhen ( 2x )


Ky tekst u dërgua nga Spiro KatundiCover: Gjergj Suljoti - Mesuesi I Parë
Spiro Katundi
Publikimi: 11/09/2022
Muzika: Luan Zhegu
Orkestrimi: Luan Dagistani
Teksti: Tonin Miloti


Spiro Katundi - Mësuesi I Parë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mësuesi I Parë".
3. Video është e këngës "Mësuesi I Parë", por nuk këndohet nga Spiro Katundi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0